Najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego

Najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego

 

Rynek podręczników do nauki języka angielskiego wciąż się rozwija. Na rynku ukazują się nowe tytuły. Z nich możemy wybrać ten podręcznik, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Dziś samodzielna nauka języka angielskiego jest możliwa. Wystarczy odrobina determinacji. I oczywiście odpowiedni podręcznik. Samodzielna nauka angielskiego może wydawać się trudna. Jednak warto podjąć to wyzwanie. Choćby po to, aby przekonać się czy faktycznie samodzielna nauka angielskiego jest tak karkołomna. Jak wybrać najlepszą książkę do nauki angielskiego? Czy tę, która uczy słownictwa? A może lepiej skupić się na gramatyce? Sprawdźmy to zatem. Oto ranking najlepszych książek do samodzielnej nauki angielskiego.

Najlepsze książki do nauki angielskiego w domu – ustal swój poziom językowy

Zanim zapoznasz się z propozycjami książek do samodzielnej nauki języka angielskiego, ustal pewne kwestie. Przede wszystkim sprawdź swój poziom znajomości angielskiego. Upewnij się na jakim jest poziomie. Czy jest to poziom podstawowy, czy zaawansowany? Książka do nauki angielskiego nie może być ani za łatwa ani za trudna. Musi być odpowiednio dopasowana do twoich możliwości. Ponadto warto skupić się na konkretnych pozycjach. Wybierz jeden słownik, książkę do gramatyki i podręcznik. Taki wybór pozwoli ci skupić się podczas nauki na tym, co najważniejsze. Czyli na nauce języka angielskiego.

Warto przeczytać: Ile trwa tłumaczenie książki?

Jak wybrać najlepszą książkę do samodzielnej nauki angielskiego?

Nauka angielskiego to nie tylko wkuwanie słówek. To także gramatyka. Bez niej nie nauczymy się żadnego języka obcego. Czy można samodzielnie nauczyć się gramatyki angielskiego? Czy lepiej zapisać się do szkoły językowej? A może kurs języka angielskiego nam pomoże? Okazuje się, że gramatyki języka angielskiego możemy nauczyć się w domu. Nauka w domu ma oczywiście swoje wady i zalety. Jednak, odpowiednia motywacja i dobry podręcznik pomogą nam osiągnąć swój cel. Na rynku są świetne książki do samodzielnej nauki angielskiego. Dzięki nim nauka gramatyki będzie czystą przyjemnością.

Zawsze warto sięgnąć po sprawdzone publikacje. Takie, które są polecane przez autorytety lingwistyczne. Samodzielna nauka języka angielskiego to ogromne wyzwanie. Dlatego podręcznik do angielskiego nie może być przypadkowy. Najlepiej jest mieć pod ręką podręcznik, który pomoże nam w nauce angielskiego samodzielnie. Dostępne w księgarniach publikacje mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Każda z nich kusi kolorowa okładką. Jak wybrać tę najlepszą książkę do nauki języka angielskiego? Czy wśród proponowanych w sklepach tytułów są te, które po prostu trzeba mieć? Oczywiście. Zawsze szukajcie tych publikacji, które są polecane przez uznanych lektorów języka angielskiego. Wśród nich znajdziecie te, które są idealne do nauki w domu.

Polecamy najlepsze książki do nauki angielskiego

Chcąc uczyć się języka angielskiego w domu, koniecznie należy zadbać o odpowiedni zestaw podręczników. Trudne słówko? A może problem z wymową? Czy są dobre książki do nauki angielskiego, które pomogą nam w tym problemie? Jak najbardziej. Dobry podręcznik do samodzielnej nauki angielskiego istnieje. Taki, dzięki któremu zrozumiemy zawiłości gramatyczne czy nauczymy się wymowy.

 Jakie są najlepsze książki do nauki języka angielskiego? To te pozycje, dzięki którym nauczysz się angielskiego samodzielnie. Książki do samodzielnej nauki bardzo pomagają w nauce języków obcych. Oto dobre książki do nauki języka angielskiego.

Pierwszą z nich jest „Wielka gramatyka języka angielskiego. Poziom A1 – C2″. To repetytorium gramatyczne. Autorzy w przystępny sposób omawiają najważniejsze niuanse gramatyki angielskiej. Publikacja zawiera nie tylko reguły gramatyczne, ćwiczenia ale również testy sprawdzające. Podręcznik przygotowuje też do egzaminów Cambridge English: FCE, CAE, CPE.

Kolejną doskonałą książką do samodzielnej nauki języka angielskiego jest „English Grammar in Use”. To jeden z najlepszych podręczników do nauki angielskiego. Także samodzielnej. Mając tę książkę, nie musisz kupować innych. Publikacja zawiera wszystkie zagadnienia angielskiej gramatyki.

Dla osób, które chcą podszkolić znajomość słownictwa, polecamy serię książek „Ze słownikiem”. Nic tak nie poszerza słownictwa jak czytanie książek w oryginale. Seria łączy przyjemność czytania z nauką języka angielskiego. Dzięki temu w prosty sposób uczymy się idiomów i nowych słówek.

Świetną książką do nauki angielskiego jest „Praktyczny kurs języka angielskiego” Beaty Pawlikowskiej. Doskonała do samodzielnej nauki języka. To naprawdę bardzo praktyczny kurs języka angielskiego. Dzięki niemu nauczymy się jak posługiwać się angielskim na co dzień. Ta metoda nauki jest prosta, łatwa i przede wszystkim przyjemna. Do podręcznika dołączona jest płyta. Wystarczy ją włączyć i od razu uczyć się wyrażeń po angielsku. Kurs jest opracowany tak, że nawet osoba nie ucząca się wcześniej angielskiego jest w stanie błyskawicznie go opanować. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Jak widać, angielskiego można uczyć się samodzielnie. To doskonałe rozwiązanie gdy nie mamy czasu na stacjonarny kurs języka angielskiego. Jednak warto sięgnąć po najlepsze książki do samodzielnej nauki. Bo tylko z nimi osiągniemy wymierny efekt nauki języka. Jednak same najlepsze książki do nauki języka angielskiego nie wystarczą. Oprócz nich potrzeba czegoś więcej, aby nasza znajomość języka była na miarę dzisiejszych czasów. Cóż to takiego? To nasza determinacja w dążeniu do celu. Uczyć się języka trzeba systematycznie. Inaczej możemy zapomnieć o dobrej znajomości języka obcego. Każdego, nie tylko języka angielskiego. Dlatego nie odkładajmy nauki języka na później. Uczyć się języka można zacząć w każdym wieku. A samodzielna, wytrwała nauka pozwoli nam osiągnąć nawet poziom zaawansowany – C1. Czyż nie warto? Oczywiście, że warto!

 

Może Cię także zainteresować:

Czytaj również

Tłumacz Cambridge co to takiego
Nauka języków

Tłumacz Cambridge – co to takiego?

Dziś znajomość języków obcych nie tylko jest sprawą oczywistą. To także umiejętność, która jest ceniona na rynku pracy. Nawet jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać z Polski czy pracować za granicą, coraz więcej z nas zna przynajmniej jeden język obcy, którym najczęściej jest angielski. To świetna wiadomość. Zwłaszcza, że odsetek osób, które nie potrafią się dogadać w […]

Czytaj całość
Nie masz czasu, a marzysz nauczyć się języka obcego
Nauka języków

Nie masz czasu, a marzysz nauczyć się języka obcego? Wiemy jak temu zaradzić!

Bolączką naszych czasów jest brak czasu. Tak przynajmniej nam się zdaje. Przyglądając się jednak życiu wielu osób i rozbierając rozkład dnia przeciętnej osoby na części pierwsze okazuje się, że tak naprawdę wcale do końca tak nie jest. Jak to? Marnujemy tyle chwil, które w przeciągu dnia, tygodnia i w skali miesiąca czy roku są realnym […]

Czytaj całość
Tandem językowy - co to takiego
Nauka języków

Tandem językowy – co to takiego?

  Czym jest tandem językowy? Ciekawi cię ten temat? Z czym go powiązać? Z jednej strony tandem to robienie czegoś w parze z inną osobą. Najczęściej kojarzy nam się z podwójnym rowerem, którym jadą dwie osoby. Ale tandem językowy? Czy to nauka języka obcego w parze? Jak to wygląda w praktyce? Czym jest, jak go […]

Czytaj całość